صنایع غذایی

خط تولید آرد سوخاری نوع دانه درشت

قیمت های موجود
چینی_ 90 کیلوگرم در ساعت


 

 

خط تولید آرد سوخاری نوع دانه درشت با ظرفیت 90 کیلوگرم در ساعت 

مختصری در مورد صنعت
آرد سوخاری در انواع پودر، نوع دانه درشت یا ادویه‌دار به بازار عرضه می‌شود که این مسئله به نوع آسیاب و الک کردن و نوع مصرف آرد، بستگی دارد.
آردی که از آرد گندم (حداکثر ۸۰ درصد استخراج) پس از طی مراحل مناسب تخمیر و پخت و یا از خورد کردن و الک کردن انواع نان سوخاری و سفید مانند (نان ساندویچی ، نان سفید ، نان تست ، نان همبرگر ، بروتشن و باکت) تحت شرایط بهداشتی نتیجه می شود
آردهای سوخاری ‌ای که در حال حاضر در بازار موجود هستند، معمولاً از نان‌های حجیم تولید می‌شوند. این نان‌ها به نحوی حرارت می‌بینند که رطوبتشان گرفته، خشک، قهوه‌ای و برشته شوند و زمانی که نان خشک‌شده به صورت آرد دربیاید، آرد سوخاری آماده بسته‌بندی است.
آرد سوخاری در انواع پودر، نوع دانه درشت یا ادویه‌دار به بازار عرضه می‌شود که این مسئله به نوع آسیاب و الک کردن و نوع مصرف آرد، بستگی دارد. معمولاً در تهیه غذاهای سرخ‌شده برای تردی بیشتر مثلاً در تکه‌های مرغ، نوع درشت و در تهیه ناگت، کتلت یا ماهی نوع پودری آن بیش‌ترین کاربرد را دارد.

در تولید نوع ادویه‌دار آرد سوخاری نیز دو دیدگاه منفی و مثبت مطرح است. در نگرش منفی احتمال می‌رود به دلیل اینکه طعم، بو و رنگ آرد از کیفیت خوبی برخوردار نیست، آن را با ادویه طعم‌دار کرده ‌اند تا طعم نامطلوب و ماندگی آن مشخص نشود اما وجه مثبت این است که با توجه به در نظر گرفتن انواع ذائقه‌ها، ادویه‌های مختلف به آن افزوده شود تا مصرف‌کننده به راحتی بتواند آرد سوخاری ادویه ‌دار مناسب را در پخت گوشت، ماهی، مرغ یا ... به کار ببرد.
ظرفیت خط تولید
90 کیلوگرم در ساعت
کشور سازنده
چین
مواد اولیه/کمکی/بسته بندی
موادی که در تهیه آرد سوخاری استفاده می شود:
آرد، ذرت، نشاسته ذرت
گلوتن: گلوتن در خمیر سوخاری سه نقش اساسی را ایفا می کند:
به خمیر حالت الاستیک و ارتجاعی می دهد، باعث نگهداری گازهای حاصل از تخمیر و حالت اسفنجی در فرآورده می شود و در نهایت باعث بهبود حجم، بافت، سهولت مصرف و افزایش اثر آنزیم های گوارشی می شود.
شربت اینورت: این ماده موجب بهبود رنگ در پوسته سوخاری و نرمی بافت آن می شود.
عصاره مالت: این ماده در بهبود رنگ، طعم و مزه محصول موثر است.
مخمر نانوایی: در تولید سوخاری به دلیل بهبود حجم و حالت اسفنجی و تردی بافت از یک مرحله تخمیر استفاده می شود که هم زمان این عمل در بهبود طعم هم تاثیر دارد.
نمک طعام: این ماده در خمیر سوخاری از یک طرف به بهبود کیفیت شبکه گلوتن کمک می کند و حالت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد، از طرف دیگر به عنوان تنظیم کننده و تعدیل کننده رشد مخمر و میکروارگانیسم های ناخواسته عمل می کند.
شیر خشک: اثرات مطلوبی بر روی بهبود بافت خمیر و در نتیجه حالت اسفنجی آن دارد، همچنین موجب بهبود رنگ و طعم می شود و ارزش غذایی فرآورده نهایی را افزایش می دهد.
روغن: از این ماده بیشتر برای تردی بافت و افزایش حجم سوخاری استفاده می شود. برای تولید سوخاری فرمول ثابت و یکنواختی وجود ندارد و با انتخاب مواد اولیه مناسب می توان فرآورده با کیفیت بالا بدست آورد.
مصارف و ویژگی های بارز محصول نهایی
آرد سوخاری این خط تولید  دارای  کیفیت خوب و عطر و طعم خوب  می باشد.
معمولاً نشانه خاصی برای تشخیص مرغوب‌ترین نوع آرد سوخاری وجود ندارد مگر اینکه بو و رنگ آن طبیعی باشد. آرد سوخاری مرغوب نباید بوی کهنگی و نا بدهد و باید دانه‌بندی آن یکسان و یکنواخت باشد. چون رطوبت این آرد کم است، احتمال کمی برای فساد آن وجود دارد مگر اینکه در شرایط نامناسب مثلاً محیط مرطوب و به مدت طولانی نگهداری یا از همان ابتدا در تهیه آن، از نان کپک‌زده استفاده شده باشد.
کرامب به معنی خرده نان است که در حال حاضر به نوعی از آردهای سوخاری محبوب در بازار گفته میشود. ویژگی اصلی کرامب  شکل درشت و سوزنی بودن آن در کنار تردی و سبکی فوق العاده آن است. کرامب ، این نوع آرد سوخاری با تکنولوژی منحصر به فردی (از تهیه مواد اولیه تا پخت و خشک کردن) تولید می شود.
آرد سوخاری کرامب در مقایسه با آرد های سوخاری مرسوم با ساختار و بافت متخلخل تر، سبک تر و ترد تر است. کرامب  نزد سرآشپزها در سراسر جهان محبوب است زیرا برای غذاهای سوخاری مانند مرغ و ماهی بهترین انتخاب است.
برای تولید این محصول، از نان تازه که تهیه شده از بهترین مواد خام است و در کنار تکنولوژی پخت مخصوص استفاده میکند. شکل منحصر به فرد آن، ساختار متخلخل و بافت های ظریف و ترد است که کیفیت غذا را بهتر می کند. روش پخت مخصوص، نانی را تولید می کند که بدون پوسته است، و به دانه های کرامب  کل های یکنواخت و رنگ های یکدست می دهد، آنها همچنین در طول فرآیند سرخ شدن تحمل بیشتری نسبت به قهوه ای شدن و سوختگی دارند. تکنولوژی خشک کردن آن نیز موجب کمترین شکستگی می شود تا از تغییر ساختار و شکل محصول و ایجاد پودر جلوگیری شود و همچنین در فرآیند خشک شدن سریع از ایجاد ماده آکریلامید جلوگیری میشود.
در منزل برای تهیه برخی غذاها از قبیل ، فیله سوخاری،مرغ سوخاری ، قارچ،کردون بلو، فلافل، کروکت، ناگت،  آرد سوخاری به كار می‌ رود.
آرد سوخاری که معمولاً برای سرخ کردن مرغ، ماهی یا میگو از آن استفاده می‌شود، فرمول تهیه پیچیده‌ای ندارد. خیلی از خانم‌های خانه‌دار از آرد سوخاری در تهیه کوفته، کتلت و شامی کمک می‌گیرند.
لیست و تعداد تجهیزات اصلی
میکسر آرد
بالابر  مارپیچ
اکسترودر دوقلو
دستگاه برش
خرد کن قطعه های درشت سوخاری
  بالابر
اجاق گاز الکتریکی  3 لایه
ماشین الک کردن دانه های درشت سوخاری
ماشین بسته بندی
ماشین استریل
لیست لوازم یدکی/قطعات مصرفی
راهنما و دستورالعمل  مبدل فرکانس
قالب های استاندارد
حلقه گرمایش
  کنترل دما
ابزار
قفسه ی برش
چاقو برش
نوار  برش
41 # آچار اصلی
پیچ گوشتی چند دهانه
پیچ گوشتی صلیبی
  آچار شش ضلعی
  چکش
  آچار قابل تنظیم
نوار قالب
آستین بلند
تعداد و نوع کانتینر مورد نیاز برای حمل تجهیزات
1 عدد  کانتینر 40 فوت
محل تحویل ماشین آلات
به صورت فوب در بنادر چین
+ هر کدام از بنادر ایران (با پرداخت هزینه های حمل و بیمه توسط مشتری) یا
+ محل کارخانه خریدار (با پرداخت هزینه های حمل خارجی و داخلی، بیمه، هزینه های گمرکی و ترخیص توسط خریدار)
شرح مختصر فرآیند تولید
مخلوط کردن - اکسترود کردن دو قلو  و پف دادن – ماشین برش – خرد  کن خرده های سوخاری - خشک کن با اجاق گاز - فرو کردن  خرده های سوخاری
مخلوط کن آرد : پودر مخلوطی از  مواد خام، مواد کمکی، و آب را با  سرعت متوسط ترکیب می کند .
بالابر: در مرحله بعد مخلوطی از مواد را به فیدر  انتقال می دهد.
دستگاه اکسترودر پیچ دو قلو  :  دستگاه  شامل یک سیستم تغذیه، یک سیستم اکستروژن، یک سیستم برش دوار، یک سیستم گرمایش، یک سیستم انتقال، و سیستم کنترل است. با استفاده از فن آوری پیشرفته اکستروژن پیچ، مواد با درجه حرارت بالا و فشار بالا کامل می شوند و هم زمان منبسط می شوند. موتور اصلی با تنظیم  سرعت فرکانس تبدیل برای اطمینان از ثبات روند تولید تعبیه شده  است. رنگ محصول، تنوع، ظاهر، طبیعی و واقعی بودنش ، بافت ظریف، استفاده وسیع از مواد خام
دستگاه برش: این دستگاه  به طور کلی  با انتقال توسط  نوار نقاله و قطع کشش دو کاره  و دو طرفه برای قطعه های طولانی، و دیگر اشکال غذاهای  کوچک مانند سالاد، سیب زمینی سرخ کرده، غذای لوله ای ، نیمه دایره ای گسترش یافته و یا اکسترود شده و دیگر مواد غذایی استفاده می شود. 
بالابر: برای افزایش و بالابردن محصول برای رسیدن به اجاق  مورد استفاده قرار می گیرد.
اجاق برقی 3 لایه : تولید نیمه تمام محصولات برای  خشک کردن و آب گیری تولیدات  با دستگاه خشک کن، مقدار مشخصی از دستگاه گرمایشی نصب شده داخل کوره، از گرمای الکتریکی برای خشک کردن استفاده می کند. رایج ترین دستگاه برای خشک کردن دستگاه آب گیری می باشد.
برای تهیه آرد سوخاری، نان سه بار تحت فرآیند پخت قرار می گیرد .
پخت دوم نسبت به پخت اول متفاوت است. پخت نان در مرحله اول یک پخت عادی است ولی در مرحله دوم پخت هم طولانی تر است و هم حرارت ملایم تر. در واقع مرحله دوم پخت برای از دست رفتن باقیمانده آب و خشک شدن کامل به انجام می رسد. تغییر رنگی هم که در آن مشاهده می شود به دلیل واکنش میلارد و نیز کاراملیزه شدن است و هر چه مدت زمان پخت دوم در این نان ها بیشتر باشد، رنگ آرد تیره تر خواهد بود.
تعداد و نوع نیروی انسانی مورد نیاز در هر شیفت کاری
2 نفر
میزان مصرف یوتیلیتی (آب،برق،گاز و غیره)
آب: به هنگام مخلوط کردن آرد به آب نیاز دارد .
هر 100kg آرد، نیاز به ترکیب با  حدود 10-  20L آب می باشد
به ندرت  به آب نیاز دارد.فقط  در هنگام مخلوط کردن آرد حدود 10 تا 20 درصد آب مورد نیاز است.


برق: 74 کیلووات، برق 50 هرتز با ولتاژ 380
ابعاد زمین مورد نیاز جهت احداث کارخانه/کارگاه
بر اساس ظرفیت پیشنهادی:  حداقل 150 متر مربع
تأسیسات عمومی مورد نیاز واحد
باید ولتاژ پایدار و ثابت داشته باشید.
کارگاه باید دارای  برق، آب، جرثقیل، لیفتراک، تجهیزات هل دادن  و  کشیدن، حامل هیدرولیک دستی باشد.
بازه های زمانی مورد نیاز
✓ زمان مورد نیاز جهت تامین و ساخت ماشین آلات : 20-30 روز
✓ زمان مورد نیاز جهت بسته بندی و انتقال تا بندر مبدا : 3-5 روز برای بسته بندی و حمل و نقل به بندر
خدمات پس از فروش
+ خریدار موظف است هزینه بلیط پرواز های بین المللی (شامل تمام مالیات ها و هزینه ها) دو طرفه ،  هزینه های  حمل و نقل مهندسین  و تامین مواد غذایی  و محل اقامت  مهندسین را پرداخت نماید.
+گارانتی و وارانتی : 1 سال
اگر ماشین  بدون دخالت کارگران خط ،خودش خراب شود ، ما قطعات یدکی را نیز  را به صورت رایگان ارسال خواهیم کرد.
شرایط پرداخت
+ 30 درصد پیش پرداخت
+ 60 درصد پس از ساخت ماشین آلات و اخذ تایید گواهی بین المللی بازرسی کیفی و کمی کالا از SGS
+ 10 درصد پس از نصب و راه اندازی
قیمت نهایی
قیمت: 48000 دلار
خدمات قابل ارایه توسط «سامانه ملّی معیار»
+ فروش خط تولید با تمامی تعهدات قید شده
+ نظارت و بازرسی تخصصی و حقوقی بر کلیه عملیات اعتبار سنجی ،گزینش ،خرید و حمل و نصب و راه اندازی خطوط تولیدی مد نظر خود متقاضی
+ مقایسه تطبیقی اطلاعات و مشخصات فنی و خدمات انواع پروفرما های صادره از ساپلایر های  چینی و اروپایی و ارایه گزارش تخصصی
+ برگزاری مناقصه رسمی جهت خرید ماشین آلات در صورت تمایل مشتری
09122510000
02165751000