افتتاح طرح های صنعتی

به گزارش شبكه اطلاع رساني توليد وتجارت ايران (شاتا) «کارخانه مخازن کامپوزیتی پویا سفید دشت »با سرمایه  گذاری يك هزار و 300 میلیارد ریال و 31 میلیون  یورو ارزی  وظرفیت  تولید  200 هزار مخزن  صد لیتری  واشتغال 130 نفر از جمله طرح افتتاحي بود.   

برپايه اين گزارش ؛« کارخانه تولید میل گرد صبا فولاد زاگرس» با سرمایه گذاری 945 میلیارد ریال و 14 میلیون  یورو ارزی و با ظرفیت  تولید  سالیانه 100هزار تن  میل گرد زمینه  اشتغال مستقیم  90 نفر را  دارد.

در ادامه اين گزارش تصريح شده است:« کارخانه ذوب ریسی و تولید انواع نخ  پلی استر چهل ستون» با سرمایه گذاری 500میلیارد ریال و پنج میلیون  یورو ارزی  و با ظرفیت  تولید  13  هزار و 500 تن انواع  نخ  پلی استر  زمینه  اشتغال 182  نفررا فراهم مي كند.

برپايه اين گزارش ؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشيه افتتاح اين واحدها در جمع خبرنگاران گفت: از ظرفیت صنایع کشور در راستای رونق گردشگری استفاده می شود.

مهندس نعمت زاده افزود: با برنامه ریزی و کار کارشناسی می توان بخش گردشگری و صنعت را همزمان با یکدیگر توسعه داد.

وي همچنین نوآوری در صنعت و به روز شدن زیرساخت ها و فناوری مورد استفاده در بخش صنعت را برنامه اصولی دولت یازدهم در این حوزه خواند و افزود: نمی توان از صنایع فرسوده بهره وری و افزایش اشتغال انتظار داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع فرسوده را باید در مسیر نوسازی قرار دارد.

مهندس نعمت زاده تصريح كرد: ایجاد اشتغال یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است وصنعت یکی از مهمترین حوزه هایی است که بیشترین اشتغالها را ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون واحد های صنعتی فرسوده بسیاری در کشور وجود دارد، بیان داشت: زمینه توسعه و نوسازی این صنایع باید فراهم شود تا بتوان اشتغال قابل توجه را سبب شد.

مهندس نعمت زاده ادامه داد: توسعه فناوری کارخانه ها و به روز شدن واحد های صنعتی یکی از اهداف مهم دولت است که با این مهم می توان ظرفیت های تولید را افزایش داد و در نتیجه رونق اقتصادی افزایش و اشتغال نیز افزایش پیدا می کند.

09120192732
09122510000
09122520000